Bin Aile Bir Aile Kültür Evi
05337222795
02425192272

DERNEKLERİMİZ

DERNEKLERİMİZ

Filtrele Şirket İsmiTelefon NumarasıEmailİlçe
ALANYA SATRANÇ DERNEĞİ
Saray Mh. Neslihan Sk.7/A
(Atatürk Cd. Halk Bankası arka sokağı)
Alanya

Satranç, iki oyuncu arasında oynanan bir zeka oyunudur. Bu oyun satranç tahtası denilen 8 x 8 ‘lik kare bir alan üzerinde satranç taşları ile oynanır. Toplam 64 karenin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur. Taraflar beyaz ve siyah renkli taşları alırlar, her oyuncunun bir seferde bir hamle yapmasıyla oyun gelişir. Oyunun başında beyaz ve siyahların 16 taşı bulunur. Bunlar bir Şah, bir vezir, iki kale, iki fil, iki at ve sekiz piyondan oluşur. Oyunun amacı karşı tarafın şahını mat etmektir.

Satranç 6. yüzyılda Hindular tarafından oynanmaya başlanmış, oradan dünyaya yayılmıştır.

0 505 588 99 72 – 0538 985 04 40
BİN AİLE BİR AİLE DERNEĞİ
Kültür Cad. NO:30/C
ALANYA
SARAY MAHALLESİ MUHTARLIĞI TARAFINDAN SARAY MAHALLESİNE HİZMET ETMEK İÇİN KURULMUŞ BİR DERNEKTİR.

Alanya Saray Mahallesi ve Kardeş Mahalle Gündoğmuş Karaköy Mahallesinin Ortak Kalkınmasında, Üretiminde ve Tanıtımında Birlik Olup Çağımıza Uygun; Tarihi, Ekonomik, Kültürel ve Turistik Selçuklu Mimarisiyle Tasarlanmış Bir ideal Cumhuriyet Köyü Oluşturmak

05337222795
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ (ÇYDD)
Saray Mah. Damlataş Cad. 907. Sok. No:3
Alanya

Hakkımızda

Atatürk ilke ve devrimlerini korumak, geliştirmek, çağdaş eğitim yoluyla çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşmak amacını güden Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, ülkenin “çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkması” ülküsü için bilgi, beceri ve deneyim birikimiyle, gönüllü çalışan bir sivil toplum örgütüdür.

Çağdaş toplum ve çağdaş birey için;

Evrensel; çocuk, kadın ve insan haklarına saygılı; demokratik, laik bir toplum ve sosyal hukuk devleti düzeninin gerçekleştirilmesi, korunması ve geliştirilmesi,
Bireylerin hukuksal, siyasal, ekonomik, kültürel, toplumsal, fiziksel konumunun geliştirilmesi, tüm insan hakları ve özgürlüklerinden yararlanmalarının sağlanması,
Toplumda çevre sorunları ve kültürel mirasımızla ilgili duyarlılığın arttırılması ve çevre bilincinin yerleştirilmesi öncelik taşır.

 

İlkelerimiz

Sorunların değil, çözümün bir parçası olmak: ÇYDD’nin amacı, ülke sorunlarının çözümüne yönelik somut projeler oluşturarak toplumun kalkınmasına katkıda bulunmaktır.
Resmi ve özel kuruluşlarla işbirliği yapmak: ÇYDD, amacı doğrultusundaki projelerini profesyonel çalışanları, gönüllüleri, ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde gerçekleştirir.
Partiler üstü konumunu korumak: ÇYDD, amacı doğrultusundaki çalışmalarında partiler üstü konumunu korumaya özen gösterir.

 

Misyonumuz (Özgörevimiz)

Atatürk ilke ve devrimlerini ve Cumhuriyet’in kazanımlarını koruma yolunda, bilimsel düşünme ve sorgulama yetilerini geliştiren, insan haklarına saygılı çağdaş bir yaşam ve eğitim için çözüm üretmek ve kamuoyu oluşturmaktır.

Vizyonumuz (Uzgörümüz)

Misyonumuzu gerçekleştirme doğrultusunda, Türkiye’de öncü, dünyada örnek bir sivil toplum örgütü olmaktır.

Çağdaşlık Anlayışımız

Ulusal ve evrensel değerleri içselleştirmiş, laikliğe, demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne inanan çok kültürlü bir toplumu zenginlik kabul eden, eleştiriye açık, üreten ve kamu yararını gözeten bir anlayıştır.

Değerlerimiz

Atatürk İlke ve Devrimlerine Bağlılık
Demokrasi Kültürü ve Laiklik
Hukukun Üstünlüğü
Dürüstlük, Güvenirlilik
Çevre Bilinci
Emeğe Saygı

0242 519 36 67 – 0242 519 36 67
العربية繁體中文NederlandsEnglishDeutschGreek日本語РусскийTürkçe