Bin Aile Bir Aile Kültür Evi
05337222795
02425192272

MUHTARLIK=SORUMLULUK

BEN SİZLERİ HİÇ BİR ZAMAN UNUTMAM….AMA GÜN GELİR %1′ İNİZİ UNUTURSAM İŞTE O GÜN %100′ NÜZ BENİ UNUTUN. ODA SİZLERİN MAHALLEYE KARŞI SORUMLULUĞUNUZDUR..

ÖNCELİKLE ÜLKEMİZİN 81 VİLAYETİNDEN GELİP, 82. VİLAYET ALANYA’DA YAŞAYAN MAHALLE SAKİNLERİMİZE “SARAY MAHALLESİ MUHTARLIĞI” MAKAMINI TEMSİL ETMEKTEN BÜYÜK ONUR DUYUYOR, HEPİNİZE SEVGİ VE SAYGILARIMI SUNUYORUM.DIŞARIDAN BAKILDIĞI ZAMAN ALANYAMIZ SADECE BİR İLÇE DEĞİL, AYNI ZAMANDA ÜLKEMİZİN DIŞ DÜNYAYA AÇILAN, ÜLKEMİZİN VE DÜNYAMIZIN EN GÜZEL ŞEHRİ, BU ŞEHİRDE MUHTARLIK GÖREVİNİ YAPABİLMENİN ONURUNU YAŞIYORUM…
BİLİYORSUNUZ Kİ; ÜLKEMİZDE SON YILLARDA YAŞANAN SİYASİ GELİŞMELER YÜZÜNDEN MUHTARLIK YAPTIĞIM 5 SENE İÇERSİNDE, NORMAL BİR SÜREÇ YAŞAMADIK.EN AZ 35 SENELİK MUHTARLIK TECRÜBESİNİN OLUŞACAĞI BİRÇOK SEÇİM GEÇİRDİK…
2014 YILINDA HALKIMIZIN BÜYÜK BİR TEVECCÜHÜ İLE 5 YIL SARAY MAHALLESİNİ TEMSİLEN SEÇİLDİM…
SEÇİMLER ZAMANINDA HİÇ BİLMEDİĞİM VE ASLA TANIYAMAYACAĞIM BİR ÇOK İNSANIN BENİM MUHTARLIĞA GELMEM İÇİN DUALAR OKUDUĞUNU ÇOK İYİ BİLİYORUM AMA BUNLARIN SADECE BENİM İÇİN DEĞİL SARAY MAHALLESİ MUHTARLIĞININ ARTIK YENİLENME ZAMANININ GELDİĞİNİN HALK TARAFINDAN FARKEDİLMESİ OLARAK GÖRDÜM…
O GÜNLERDE, BANA YARDIMCI OLAN İNSANLARI UNUTMAK NE MÜMKÜN…
1-O SÜREÇTE BİR SABAH KAPIMA TEKERLEKLİ SANDALYE İLE GELİP, ABİ SEN BİZİ TANIMAZSIN AMA BEN BU OKULDA OKUDUM ŞİMDİ KIBRISTA DOKTOR OLDUM.BANA OKURKEN ÇOK YARDIMIN OLDU, BENİ BABAM GÖNDERDİ, SÜLEYMAN ABİN BİR YOLA ÇIKMIŞ AFİŞİ BİR ŞEYİ VARSA AL GEL, BİZDE YARDIMCI OLALIM DİYEN MEVLÜT KARDEŞİM…….SENİ UNUTMAYACAĞIM.
2-YİNE O SÜREÇTE AMANSIZ BİR HASTALIĞA YAKALANIP, ANTALYA TIP FAKULTESİ HASTANE ODASINDAN ELİNDE TELEFON İLE 50 YIL İÇİNDE BİRİKTİRDİĞİ EŞ DOST AKRABALARINI ARAYIP KENDİ HASTALIĞINDAN ÇOK BENİ DÜŞÜNEN SONRADA VEFAT EDEN HASAN GÜZEL ABİM…..SENİDE UNUTMAYACAĞIM. 
3-MUHTARLIĞIMIN BİRİNCİ GÜNÜ KAPIMA GELİP, SÜLEYMAN MUHTAR VARMIŞ BURDA DEYİP BENİ SORAN BENİMDE BURALARDADIR DEYİP, ADAÇAYIMIZI İÇTİKTEN SONRA, AMCA MUHTAR SÜLEYMAN DORA BENİM, VAR MI? BİR EMRİN DEDİĞİM ZAMAN, SANA OY VEREMEDİM DEYİP, BELKİ BİR DAHADA NASİP OLMAYACAK DİYE HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLAYAN..VE GERÇEKTEN OLAMAYACAK OLUP VEFAT EDEN MAHMUTSEYDİLİ MEHMET AMCAM…..SENİDE UNUTMAYACAĞIM.
4-DOĞUM GÜNÜNDE” Büyük ve Saygıdeğer Ailenizle; Güzel, Mutlu, Saglıklı ve Huzurlu Yarınlar Sizin Olsun……DOGUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN….Süleyman DORA / Saray Mahallesi Muhtarı / Muhtarlık WhatShap Hatti 05337222795” MESAJINI GÖREN, 3 ÇOCUĞUM VARDI HEPSİ FARKLI BÖLGELERDE BU GÜNE KADAR HİÇBİRİ BU DUYGUYU BANA YAŞATMADI DEYİP 1 SAAT TELEFONDA AĞLAYAN DİYAR TEYZE………SENİDE UNUTMAYACAĞIM.
5-MAHALLE SAKİNLERİNE TESLİM EDİLEMEYEN TEBLİGATLARDA “Iyi Günler. P.T.T Tebligat Memurunun Adresinizde Size Tebligatı Yapamaması Nedeniyle Muhtarlığımıza Sizin Adınıza ( ) …/…/… Tarihinde Bir Tebligat Bırakılmıştır.Kimliğiniz ve Tebligat Haber Kağıdı ile Birlikte Gelip Almanınızı Rica Ederiz. Süleyman DORA / Saray Mahallesi Muhtarı / Muhtarlık WhatShap Hattı 05337222795 www.binailebiraile.com” MESAJI YURT DIŞINDAYKEN KENDİSİNE ULAŞAN ve İTİRAZ SÜRESİ GEÇMEDEN ORADAN İŞİ GÖRÜLEN VE GELİRKEN BU HİZMETİMİZ KARŞILIĞINDA MAHALLEMİZE GELDİĞİ ZAMAN YAPABİLECEĞİM BİR ŞEY VARMI DİYE GELEN, BENİMDE BİR SAKİNİMİZ VAR KENDİSİ FELÇ OLDU 2 AYLIK KİRA BORCU VARMIŞ EV SAHİBİ ZORLUYORMUŞ DEDİĞİM ZAMAN GEREKLİ İŞLEMLERİ YAPAN ZİYA ABİCİM…SENİDE UNUTMAYACAĞIM…
6-MAHALLEMİZDE BULUNAN CAMİLERİMİZDE CAMİİ CEMAATLARININ KAYNAŞMASI VE İFTARDAN SONRA RAHAT RAHAT VATANDAŞLARIMIZIN DİNLENEREK ÇAYLARINI YUDUMLAMALARI VE KARDEŞLİK AMAÇLANARAK HER CAMİMİZDE, HER RAMAZAN AYINDA AKŞAM NAMAZIYLA TERAVİH NAMAZI ARASINDA BU HİZMETLERDE YANIMIZDA OLAN GÖNÜLLÜ YARDIMCILARIMIZ…..SİZLERİDE UNUTMAYACAĞIM…
7-HER EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNDE MAHALLEMİZDEKİ EĞİTİM KURUMLARIYLA GÖRÜŞÜP, OKULLARIMIZDA HİÇ BİR ÖĞRENCİNİN ÜSTÜ BAŞI YIRTIK OLMASIN, EĞİTİM MATERYALLARI EKSİK OLMASIN DİYE DOLAŞTIĞIMIZ ZAMAN BİZE BU KONULARDA YARDIMCI OLAN GÖNÜLDAŞLARIMIZI, VELİLERİMİZİ VE EĞİTİMCİLERİMİZİ ……..SİZLERİDE UNUTMAYACAĞIM..
8-“BİR TOPLUMDAKİ ÇOCUKLARI 18 YAŞINA KADAR GELECEK YILLARA TOPLUM HAZIRLAR” FELSEFESİ İLE BU ÇAĞDA EĞİTİMDE OLAN ÇOCUKLARIMIZIN BİRİNCİ DERECEDE EĞİTİMİNDEN SORUMLU ÖĞRETMENLERİMİZİN GÜNÜNDE MAHALLEMİZDE BULUNAN 24 EĞİTİM KURUMUNA O GÜNÜN HATIRASINA GÖNDERDİĞİMİZ “ATATÜRK ÇİÇEĞİ” Nİ ALAN, SONRADA ÇOCUKLARLA BERABER ZİYARETİME GELEN VE O GÜNÜ UNUTMAYIP ÖĞRETMEN OLMAK İSTEYEN ÇOCUKLARIMIZIN ÖĞRETMENİ DERYA ÖĞRETİM……SİZLERİDE UNUTMAYACAĞIM.
9-MAHALLEMİZİN GENÇLERİ YENİ YUVA KURARKEN ERZİNCAN BELEDİYE DÜĞÜN SALONUNDA, GELİN VE DAMADIN ARKASINDA “ALANYA SARAY MAHALLESİ MUHTARLIĞI BİR ÖMÜR MUTLULUKLAR DİLER” ÇELENGİNİ VE MASASINDA ÖZEL YAPILMIŞ BİR KURAN OKUMA SANDIĞI VE TÜRK BAYRAĞINI GÖREREK BENİ ARAYAN GELİNİMİZİN DEDESİNİN, “BİZ ALANYA’YA KIZIMIZI VERİRKEN YABANCI MEMLEKETDE KİMSELERİ YOK, YABANCILIK ÇEKER DİYE KORKUYORDUK MEĞERSE KIZIMIZIN GELİN GİDECEĞİ MUHTARLIK, KIZIMIZ ORAYA VARMADAN, BİZE HOŞ GELDİNE GELMİŞLER” DİYE DUYGU YOĞUNLUĞU YAŞAYAN……ABDULHAMİT DEDE SİZİDE UNUTMAYACAĞIM.
10-HER YIL 18 MARTTA BU VATAN İÇİN ŞEHİD OLAN AZİZ ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZ İÇİN OKUTTUĞUMUZ MEVLİT VE BU YOKSUL AMA ONURLU MİLLETTEN OLUŞAN BAŞLARINDA GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN OLDUĞU AZİZ ORDUMUZUN MENÜSÜNÜ GELECEK NESİLLERİN UNUTMAMASI İÇİN YAPTIĞIMIZ ŞEKERSİZ ÜZÜM HOŞAFININ YAPIMINDA VE İKRAMINDA BİZLERİN YANINDA OLAN MAHALLEMİZ ESNAFLARINDAN ADİL USTA VE YÖRESEL EV YEMEKLERİ İŞLETMELERİ…..SİZLERİDE HİÇ UNUTMAYACAĞIM.
11-SADECE MAHALLEMİZE DEĞİL, ALANYAMIZIN TAMAMINA HİZMET ETMEK İÇİN YOLA ÇIKTIĞIMIZ VE GÜCÜMÜZ ORANINDA ALANYAMIZA BİRŞEYLER KATMAK İÇİN UĞRAŞTIĞIMIZ “BİZİM BİR ALANYAMIZ VAR” KONULU RESİM YARIŞMASINDA BİRİNCİ OLAN ESERLERDEN YAPTIRDIĞIMIZ BLOKNOTU NORVEÇLİ ÇOCUKLARA DAĞITMAK İÇİN SATIN ALIP GÖTÜREN ORALARDA ALANYAMIZIN TANITIMINA KATKI VEREN NİELSEN HANIMEFENDİ…….SİZLERİDE UNUTMAYACAĞIM.
12-YİNE TARİHE YÖN VEREN ANADOLU SELÇUKLU DEVLETİNE BAŞKENTLİK YAPAN ALANYAMIZA, TARİHİMİZİ GELECEK NESİLLERE AKTARMAK OLARAK AMAÇLAĞIMIZ “SELÇUKLU DESENLERİ” RESİM YARIŞMAMIZA 193 ESERLE KATILAN ÖĞRENCİLERİMİZE VE BUNLARI DEĞERLENDİRİRKEN VE ÖDÜLLENDİRİRKEN YANIMIZDA OLAN DEĞERLİ MAHALLE SAKİNLERİ ….SİZLERİDE UNUTMAYACAĞIM.
13-YİNE AYNI TARİHİ SORUMLULUKLA, ALANYAMIZIN FETİH MÜHRÜNÜ 800 YILA YAKIN ÜZERİNDE BULUNDURAN TARİHTE SELÇUKLU DEVLETİ VE ALANYAMIZ İÇİN ÖNEMLİ BİR KONUMA SAHİP OLAN, UNESCO TARAFINDAN DÜNYADA İKLİM BAKIMINDAN YAŞANILABİLİR 100 YER ARASINDA 19. SEÇİLEN VADİDEKİ, KARAKÖY KALESİ’NİN ETEKLERİNDE YER ALAN KARAKÖY’DE “1.2.3. VE 4.KARAKÖY KEYKUBAD FESTİVALLERİ”NDE YANIMIZDA YER ALAN BİRLİK VE KARDEŞLİĞİ AMAÇLADIĞIMIZ KÜLTÜR YOLDAŞLARIMIZ…..SİZLERİDE UNUTMAYACAĞIM.
14-MAHALLEMİZDE BELEDİYE YETKİ ALANINDA OLMAYIP, ÖZEL MÜLK İÇERSİNDEKİ SİTE VE APARTMANLARIN TAMAMEN ÜCRETSİZ OLARAK BAHÇESİNDEKİ TEMİZLİK, BUDAMA GİBİ YAPILACAK İŞLERDE APARTMANDAN KARAR ALIP BİZE GETİREN, APARTMAN YÖNETİMİNİN GÜÇLENMESİNE KATKI SAĞLAYAN, BU TEMİZLİK VE BUDAMA İŞİNDE MUHTARLIĞIMIZLA BİRLİKTE OLAN DEĞERLİ MAHALLE SAKİNLERİ VE ALANYALI HEMŞEHRİLERİMİZ….SİZLERİDE UNUTMAYACAĞIM.
15-MAHALLEMİZDEKİ ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ GÖREV ALANLARINA GİREN YERLERDE VATANDAŞLARIMIZ İÇİN SORUN TEŞKİL EDECEK KONULARDA DİLEKÇESİNİ YAZIP GETİREN VE BU EVRAĞI BÜYÜKŞEHİR MUHTARLIK BİLGİ SİSTEMİ “MUBİM” E YÜKLENMESİNİ İSTEYEN MAHALLE SAKİNLERİMİZ….SİZLERİDE UNUTMAYACAĞIM.
16-ALANYA BELEDİYEMİZİN BİLGİ SİSTEMİ “ÇÖZÜM MASASI” NA BELEDİYEMİZİN GÖREV ALANLARI İÇİNDEKİ SORUNLARIN İLETİLMESİ İÇİN MESAJLA, WHATSHAP İLE, BİZZAT GELEREK BİZLERİ SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ NOKTASINDA BERABER OLDUĞUMUZ DEĞERLİ MAHALLE SAKİNLERİ…SİZLERİDE UNUTMAYACAĞIM.
17-CLK AKDENİZ İLE İLGİLİ SOKAK AYDINLATMALARI İLE İLGİLİ KONULARDA; MESAJLA, WHATSHAP İLE, BİZZAT GELEREK BİZLERİ SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ NOKTASINDA BERABER OLDUĞUMUZ DEĞERLİ MAHALLE SAKİNLERİ…SİZLERİDE UNUTMAYACAĞIM.
18-ASAT İLE İLGİLİ KONULARDA; MESAJLA, WHATSHAP İLE, BİZZAT GELEREK BİZLERİ SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN BERABER OLDUĞUMUZ DEĞERLİ MAHALLE SAKİNLERİ…SİZLERİDE UNUTMAYACAĞIM.
19-GECE YARISI İSTANBUL’DAN-ANTALYA’YA UÇUŞ YAPACAKKEN KİMLİĞİNİ EVDE UNUTUP GECE YARISI RESMİNİ GÖNDERİP NÜFUS CÜZDAN SURETİ DÜZENLEYİP BANK MEMURUNUN CEP TELEFONUNA GÖNDERDİĞİM KİMLİK BİLGİSİYLE UÇUŞ YAPABİLEN ERTESİ GÜNDE AİLESİYLE BİRLİKTE ZİYARETİMİZE GELEN İLKNUR KARDEŞİM….SENİDE UNUTMAYACAĞIM.
20-223 DÜNYA ÜLKESİNİN BİR ÇOĞUNDAN İNSANLARIN GELİP, ALANYAMIZDA YAŞAMAYI SEÇEN SAKİNLERİMİZ İÇİN KENDİ ÜLKELERİNİN HER YIL İSTEDİĞİ YAŞAM BELGELERİ İÇİN MUHTARLIĞIMIZA GELEN, ÜCRETSİZ OLARAK EVRAKLARINI TANZİM EDİVERDİĞİMİZ VE BUNLARIN BİR ÇOĞUNUN MAHALLEMİZE YARDIMLARI OLAN GÖNÜL ELÇİLERİMİZ…..SİZLERİDE UNUTMAYACAĞIM.
21-“SOFRADA SENİNDE TUZUN OLSUN” PROJEMİZLE,HER RAMAZAN AYINDA BİZZAT GELEREK DERNEĞİMİZ VASITASIYLA YARDIMDA BULUNUP VE BU YARDIMLARI MAHALEMİZDEKİ KİŞİLERE RAMAZAN PAKETİ YA DA ACİL HAYATİ SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ NOKTASINDA BİZLERE KATKI SAĞLAYAN DEĞERLİ MAHALLE SAKİNLERİM…….SİZLERİDE UNUTMAYACAĞIM.
22-TURİZMİN BAŞKENTİ ALANYAMIZIN KÜLTÜR ŞEHRİ OLARAKTA DEĞER KAZANMASI HUSUSUNDA MUHTARLIĞIMIZINDA GÜCÜ ÖLÇÜSÜNDE KATKI SUNMAK İÇİN ALANYAMIZIN TÜM KURUM VE KURULUŞLARINI, ALANYAMIZ İÇİN BİR KOMİTEDE BİRLEŞTİRMEK, ALANYAMIZA BÜYÜK VE SÜREKLİLİK SAĞLAYAN BİR KİTAP FUARI KAZANDIRMAK İÇİN “1.ALANYA KİTAP FUARI”NDA YANIMIZDA OLAN DEĞERLİ MAHALLE BÜYÜKLERİM…..SİZLERİDE UNUTMAYACAĞIM.
23-SARAY MAHALLESİ MUHTARLIĞI AÇISINDAN, VATANDAŞLARIN; MİLLETİ, IRKI,MEMLEKETİ, ZENGİNLİĞİ VE FAKİRLİĞİ, SÜLALESİ, TİPİ, İŞİ VE GÜCÜ, MAKAM VE MEVKİSİNİN HİÇ BİR ARTISI YA DA EKSİSİ YOKTUR.TÜM BUNLARA KARŞI KÖRDÜR..BİZİM NAZARIMIZDA YARATILIŞTAN KAZANILMIŞ İNSANIN ONUR VE ŞEREFİ VARDIR .BU İLKEDE BİZİMLE BÜTÜNLEŞEN, YANIMIZDA OLAN HER PARTİLİ VE PARTİSİZ TÜM MAHALLE SAKİNLERİM…SİZLERİDE UNUTMAYACAĞIM.
24-BİZİM İÇİN VATANDAŞIN KİMLİK BİLGİLERİNİN GİZLİLİĞİ OLMAZSA OLMAZIMIZDIR.DIŞARDAN BİRİLERİNİ ARAYAN SORAN, AVUKATMIŞ, ASKERLİK ARKADAŞIYMIŞ, ÇOCUKLUK ARKADIŞIYMIŞ TÜM BUNLARA MUHTARLIĞIMIZ KAPALIDIR.VATANDAŞLARIMIZIN ÖZELİ BİZİMDE ÖZELİMİZDİR.TEBLİGAT KAĞITLARI BİLE ÖZEL BİR ZARFTA MUHAFAZA EDİLİR.HİÇ KİMSE HİÇ KİMSENİN ÖZELİNİ, İŞİNİ, EŞİNİ BİLMEK ZORUNDA DEĞİLDİR. BU KONUDA BİZİM HASSASATİYEMİZE SAYGI DUYAN DEĞERLİ MAHALLE SAKİNLERİM….SİZLERİDE UNUTMAYACAĞIM.
25-MAHALLEMİZDE VE BAŞKA BİR YERDE MÜLKÜ OLUP, DİĞER ADRESTE OTURDUKLARI HALDE, SARAY MAHALLESİ MUHTARLIĞININ KURUMSAL ÇALIŞTIĞINI BİLİP, BİRİNCİ ADRESİNİ BURADA TUTAN VE BUNU HER PLATFORMDA DİLE GETİREN DEĞERLİ MAHALLE SAKİNLERİM…..SİZLERİDE UNUTMAYACAĞIM.
26-SEÇMEN KAĞITLARININ DAĞITIMI SIRASINDA VATANDAŞLARIMIZIN, KİMLİK BİLGİLERİNİN GİZLİĞİ GÖZETİLEREK, EVLERE BİNALARA KAPILARA SAVURMAYIP, MUHTARLIĞIMIZDA DAĞITTIĞIMIZ SEÇMEN KAĞITLARININ DAĞITIM ŞEKLİ BU OLMALIDIR DİYEN MAHALLE SAKİNLERİM..SİZLERİDE UNUTMAYACAĞIM.
27-MAHALLEMİZE VE ALANYAMIZA YUKARDAKİ YAPTIĞIMIZ HİZMETLER SADECE HER BAŞLIKTAN BİRER ÖRNEKTİR. TÜM BUNLARI MAHALLEMİZE HİZMET ETMEK İÇİN KURDUĞUMUZ BİN AİLE BİR AİLE DERNEĞİ SAYESİNDE YAPMAKTAYIZ. MUHTARLIK MAAŞINI ALDIĞIMIZ GÜN DERNEĞİMİZE GELİR KAYDEDİP, BU MAAŞTA TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMLERİN HAKKI OLDUĞU BİLİNCİYLE ÜZERİMİZDEN BU YÜKÜ ATARIZ..DERNEĞİN ÇALIŞMALARINDA YANIMDA OLAN DEĞERLİ DERNEK ÜYELERİ,DERNEK YÖNETİCİLERİ VE DERNEĞİMİZE MADDEN VE MANEN YARDIMCI OLAN DEĞERLİ MAHALLE SAKİNLERİ…SİZLERİDE UNUTMAYACAĞIM. 
28-SARAY MAHALLESİ BÜYÜK VE SAYGIDEĞER İNSANLARIN YAŞADIĞI, ALANYAMIZIN GÖZ BEBEĞİ BİR MAHALLEDİR.BUNUN İÇİN ÇOK MUHTARLIK DEĞİŞEN BİR YER DEĞİLDİR. MAHALLEMİZİN KURULDUĞU GÜNDEN BERİ SARAY MAHALLESİNİN ÜÇÜNCÜ MUHTARIYIM.MUHTARLIK %51 İLE KAZANILARAK YÖNETİLECEK BİR YER DEĞİLDİR. EN AZ 3/2 YANİ SALT ÇOĞUNLUK İLE YÜRÜTÜLÜR..SEÇMEN SAYISININ % 1 BİLE İMZA TOPLAYIP GELİNİRSE YA DA BİR MAHALLE SAKİNİ ÇIKIP SÜLEYMAN DORA MUHTAR YÜZÜNDEN 10 TL ZARARIM VAR DİYE İSPAT EDERSE YİNE BU GÖREVE TALİP OLMAM…BENİM DERDİM BÜYÜK ALANYA…….KARAR SİZİNDİR .……TERCİHİNİZ NE OLURSA OLSUN….SİZLERİ UNUTMAYACAĞIM.
29-SON OLARAK ÜLKEMİZDE SEÇİM İLE GÖREVE GELMİŞ TÜM KİŞİLERİN, ABARTILI SEÇİM ÇALIŞMASI YAPMASINI DOĞRU BULMAM….BU YÜZDEN HİÇ BİR YERDE AFİŞİMİ GÖREMEYECEKSİNİZ….HALK VERDİĞİ GÖREVİ YERİNE GETİRDİĞİNE İNANIYORSA ZATEN GEREĞİNİ YAPAR…O GÖREV YERİNE GETİRİLMİYORSA KİŞİLERİN DEĞİŞTİRİLMESİNDE YARAR VARDIR…BU SEÇİMİN BENİM AÇIMDAN TEK BİR ÖNEMİ VARDIR….O DA YAPILAN İŞLERDEN MEMNUN OLANLARI , BUNLARLA YETİNİLMEYİP DAHA BÜYÜK İŞLER YAPILMASI GEREKTİĞİNE İNANANLARI BİLME FIRSATI VERMESİ OLACAKTIR. BU DA BENİM İÇİN HAYATIMDA YAŞADIĞIM TECRÜBELERİN YANINA YENİ BİR HAYAT TECRÜBESİ DAHA EDİNMEMİ SAĞLAYACAKTIR…….SİZLERİN HİÇBİRİNİ ASLA UNUTMAYACAĞIM…
ALLAH ÖMÜR VERİRSE 2.DÖNEMİMDE YAPACAĞIM 3 ŞEY VAR.
1-YUKARDAKİ HİZMETLERİMİZİ DERNEĞİMİZİDE GÜÇLENDİREREK DAHA FAZLA HALKIMIZA HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİM.
2-SARAY MAHALLESİNE 8 DALDA HİZMET EDECEK “SARAY SELÇUKLU GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ” KURACAĞIM.
3-MAHALLEMİZİN MERKEZİ BİR YERİNE KİMSE MUHTARLIK BİNASINI SAĞDA SOLDA ARAMASIN DİYE GÜZEL BİR MİMARİ YAPITLA “TAZİYE EVİ” VE “MUHTARLIK BİNASI” YAPACAĞIM.. 
HEPİNİZE SELAMLAR..

SÜLEYMAN DORA
SARAY MAHALLESİ MUHTARI
BİN AİLE BİR AİLE DERNEĞİ YÖN. KRL. BŞK.

العربية繁體中文NederlandsEnglishDeutschGreek日本語РусскийTürkçe